Drupal 7

Drupal je jedným z najkvalitnejších redakčných systémov (CMS) nielen vo svete Open Source. Je známy svojou prispôsobiteľnosťou, širokou základňou používateľov a množstvom nekomerčných modulov. Teraz prichádza vo verzii 7.

Noviniek je viac. Vývojári od základu zmenili koncept práce s administráciou, aby lepšie odpovedala potrebám používateľa. Pribudla nová administračná téma a bola prijatá funkčnosť modulov Administration menu a Vertical Tabs. Drupal 7 ponúka nové Fields API, ktoré priamo v jadre nahrádza často používaný CCK na tvorbu typov obsahu. Do jadra bola začlenená funkčnosť modulu ImageCache, ktorý umožňuje automatickú tvorbu rôznych veľkostí obrázkov. Všetky spomenuté moduly sú použité skoro v každej inštalácii Drupalu 6 a ich začlenenie do samotného CMS len potvrdzuje skutočnosť, že vývojári Drupalu naozaj dbajú na potreby svojich používateľov. Inštaláciu a novú administráciu si môžete pozrieť na videu.

Uvoľnenie sa ešte len chystá, ale na stránke slovenskej Drupal komunity je odkaz na demo stránku s alfa verziou Drupal 7.

Advertisements

2 thoughts on “Drupal 7

  1. Martin Lipták says:

    Už je vonku, dá sa stiahnuť. Okrem noviniek spomenutých v článku podporuje sémantický formát RDFa, všetky možné databázy vďaka PDO, CDN pre zníženie záťaže servera a priamo v distribúcii obsahuje kostrovú tému pre vývojárov.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s