Z-DAY 2010

Približne pred rokom som na svojom blogu písal o filmoch Zeitgeist a Zeitgeist: Addendum. Veľa ľudí tento dokument o fungovaní sveta a možnostiach zmeny k lepšiemu pozná. Ale nie každý vie, že autor filmov Peter Joseph založil organizáciu, ktorej cieľom je šíriť osvetu medzi ľuďmi a pomôcť návrhy v knihe aj zrealizovať. The Zeitgeist Movement je celosvetové hnutie práve s týmito cieľmi. Dnes – 13. marca – sa na celom svete konali podujatia, ktoré toto hnutie každoročne organizuje – Z-DAY.

Samozrejme sa našli aj ľudia, ktorí pôsobia tu na Slovensku a stoja za lokálnou slovenskou organizáciou. Dajú sa nájsť na www.zeitgeistmovement.sk. Preto sa aj jeden Z-DAY konal v Bratislave.

Prišlo približne 150 ľudí. Prvým bodom programu bolo premietanie filmu Zeitgeist: Addendum. Atmosféra bola veľmi príjemná. Ďalej nasledovala prednáška prebraná od autora filmov s názvom Problémy a riešenia. Posledným bodom bola voľná diskusia. Pri diskusii som videl, že väčšina zúčastnených mala o vec skutočný záujem a objavilo sa aj niekoľko zaujímavých nápadov. Pôvodne som si s kamarátom myslel, že o šiestej budeme doma, podujatie skončilo o deviatej 😀

Z-DAY sa organizuje každý rok. Okrem toho však budú aj iné podujatia. Týmto príspevkom som chcel hlavne povedať, že komunita ZM na Slovensku je aktívna, má veľký potenciál a ak niekto cíti, že môže niečim prispieť alebo niečo získať, nech zablúdi na ich stránky alebo sa príde pozrieť na niektoré z budúcich podujatí.

Advertisements

2 thoughts on “Z-DAY 2010

  1. Adam F. says:

    No ja som sa so sériou filmov Zeitgeist stretol už dávnejšie a skutočne to stojí zato, minimálne pozrieť si ich a pouvažovať!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s