Zeitgeist

Dokumentárny film o celosvetovom manipulovaní spoločnosti prostredníctvom médií a zastrašovania. Za všetko sú zodpovední mocní ľudia na pozadí demokracie.

Ježiš Kristus je astrologická alegória na Slnko. V každej kultúre je osoba s rovnakými vlastnosťami a obklopená podobnými udalosťami (narodenie z panny, vzkriesenie po 3 dňoch, 33 rokov). Katolícka cirkev zneužíva náboženstvo na šítrenie svojej moci. Na prvom koncile sa dohodol obsah Biblie s cieľom posilniť politický vplyv rímskeho cisára.

Za demokraciou stojí skupina ľudí, ktorá má nepriamo absolútnu moc. Vojna je stroj na peniaze. Americká vláda cielene poslala parník Louisiana do vôd plných nemeckých ponoriek, aby mohla vstúpiť do 1. svetovej. Útok na Pearl Harbour bol vyprovokovaný a prezident o ňom 3 dni dopredu od austrálskej tajnej služby vedel. Vietnam mala americká vláda v pláne od začiatku prehrať a udržiavať vojnu podľa možností čo najdlhšie. Svetové obchodné centrum nemohlo spadnúť po náraze lietadla, zrútenie malo všetky znaky detonácie. Teroristi sú len bábky na strašenie spoločnosti, vymyslení nepriatelia vďaka ktorým funguje vojenský priemysel. Podobnosť medzi Bushom a Hitlerom, aj on obmedzoval ľudské práva s úmyslom boja proti “vnútornému nepriateľovi”.

Existujú nejaké návrhy na vytvorenie meny Amero pre USA, Kanadu a Mexiko. Celý svet sa globalizuje. Všetci možno budeme raz sledovaní implantovaným RFID čipom.

Veľmi zaujímavé. Opisuje tie najčastejšie konšpiračné teórie. Aj keď niektoré veci sa mi zdajú až prehnané. Myšlienka jednotného celosvetového štátu sa mi nezdá až taká zlá, pokiaľ nebude mať totalitnú vládu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s